Fenix Maszyny

  • Listwy zgarniające, łaty brukarskie

Wysyłka w ciągu 3 dni
799.50
799.50
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
5865.87
5865.87
szt. Do ulubionych
Do ekonomicznych zastosowań na mniejszych i średnich budowach.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
3634.65
3634.65
szt. Do ulubionych
Do ekonomicznych zastosowań na mniejszych i średnich budowach.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
3634.65
3634.65
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
7077.42
7077.42
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
8098.32
8098.32
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
4974.12
4974.12
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
31371.15
31371.15
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
58215.90
58215.90
szt. Do ulubionych
Szerokość robocza 750 mm - 4500mm. Masa własna 85 kg. Zestaw zawiera: 4 profile aluminiowe o długości 0,75m, 1m, 1,75m, 2m; rolki prowadzące, łańcuchy do ciągnięcia.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
13528.77
13528.77
szt. Do ulubionych
Szerokość robocza 750 mm - 6000mm. Masa własna 110 kg. Zestaw zawiera: 5 profili aluminiowych o długości 0,75m, 1m, 1,75m, 2m, 3m; rolki prowadzące, łańcuchy do ciągnięcia.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
17587.77
17587.77
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
1722.00
1722.00
szt. Do ulubionych

Łaty brukarskie i listwy zgarniające – zastosowanie

Listwy zgarniające do piasku lub podsypki cementowo-piaskowej to profesjonalne narzędzia brukarskie, służące do wyrównywania powierzchni przy krawężnikach, kształtowania podłoża pod budowę chodników oraz równania podsypki (piaskowej lub piaskowo-cementowej) pod układanie kostki brukowej, masy bitumicznej lub asfaltu. Większe łaty brukarskie świetnie sprawdzą się także do kształtowania podłoża pod duże inwestycje, takie jak plac zabaw dla dzieci czy parking samochodowy.

W zależności od wybranego przez nas modelu listwy brukarskiej, możemy pracować z powierzchnią o dowolnej szerokości, zachowując przy tym postawę pionową, odciążającą plecy. Warto zdecydować się na sprawdzone marki, takie jak Mimal, Probst czy Jazon, które dodatkowo gwarantują nam możliwość płynnej regulacji szerokości każdej swojej łaty profilującej.

Jaką listwę wibracyjną kupić? Najważniejsze parametry

Zastanawiasz się, jaką łatę brukarską wybrać? Dobra listwa zgarniająca to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na rozwiązania sprawdzonych marek. Zakup łaty Mimal, Jazon lub listwy Probst to gwarancja maksymalnej trwałości narzędzia, ale oprócz tego, koniecznie zwróć uwagę na inne parametry tego typu sprzętu. Kluczowa będzie przede wszystkim długość profilu (szerokość robocza) oraz możliwość jego płynnej regulacji, ale nie bez znaczenia są także waga, materiał wykonania czy odpowiednia konstrukcja, która zapobiegnie obniżaniu się profilu prowadnicy niwelacyjnej przy pracy z dużymi ilościami rozprowadzanego materiału.

Warto zwrócić uwagę również na inne funkcje, które dodatkowo usprawnią pracę i zagwarantują maksymalną wygodę pracownikowi. Są to między innymi regulowany uchwyt teleskopowy, obecność specjalnych zbieraków, czy też możliwość zamontowania kół.

TOP 3 listwy do ściągania podsypki i równania podłoża

Jaka listwa zgarniająca sprawdzi się najlepiej? Aby maksymalnie ułatwić Ci wybór odpowiedniej łaty brukarskiej, przedstawiamy TOP 3 wybierane najczęściej modele, cieszące się popularnością wśród fachowców na całym świecie. 

Listwa brukarska ręczna przykrawężnikowa Probst RF-H

Probst RF-H to profesjonalny szalunek (łata brukarska) do równania powierzchni pod budowę dróg, parkingów i chodników, który zapewnia szybkie i dokładne efekty, pozwalające maksymalnie skrócić czas pracy. Listwa brukarska ręczna przykrawężnikowa Probst RF-H innowacyjną zabudowę, której wysokość od powierzchni krawężnika jest regulowana bezstopniowo w zakresie od 70 mm do 300 mm. Narzędzie może być pchane przez jednego lub dwóch operatorów, a regulacja poziomu gruntu i szerokości krawężnika odbywa się w prosty i szybki sposób za pomocą śrub zaciskowych.

Zastosowanie dużych rolek, które mają kontakt z powierzchnią górną i tylną, umożliwia łatwe popychanie urządzenia. Lemiesz używany w RF-H został wykonany z bardzo wytrzymałej stali nierdzewnej V2A, która jest odporna na ścieranie, zapewniając długotrwałą wydajność i trwałość, przede wszystkim podczas pracy przy krawężnikach.

Listwa zgarniająca Probst LEVELFIX LF-125/215 2,1 m

Listwa do wyrównywania podłoża Probst LEVELFIX LF-125/215 to specjalny system, wyposażony w koła o regulowanej wysokości po obu stronach ze wskaźnikiem wysokości, umożliwiającym dostosowanie poziomu powierzchni do krawężnika. W modelu zastosowano blachy skrobakowe z nierdzewnej stali szlachetnej oraz gilotynę na dolnych krawędziach skrobaka, która umożliwia usunięcie materiałów o dużym zagęszczeniu. W celu trwałej ochrony powierzchni, wszystkie pozostałe elementy tej łaty brukarskiej są cynkowane galwanicznie.

Listwa zgarniająca LEVELFIX posiada również uchwyt regulowany, który zapewnia optymalną ergonomię podczas pracy, a umieszczona na prawej, górnej krawędzi libella, umożliwia dokładne monitorowanie poziomu powierzchni. Do tego modelu możesz dopiąć drugi uchwyt LF-HG, który umożliwia pracę na dużej szerokości roboczej dla dwóch pracowników.

Listwa zgarniająca Probst EP-UNI-SET 90/230 2,3 m

Listwa zgarniająca Probst EP-UNI-SET 90/230 2,3 m to profesjonalne narzędzie brukarskie do zastosowań na mniejszych i średnich budowach. Bezstopniowo regulowane elementy teleskopowe umożliwiają łatwe i dokładne niwelowanie podłoży o różnych szerokościach roboczych, a konstrukcja profilu zapobiega obniżaniu prowadnicy niwelacyjnej nawet przy pracy z dużymi ilościami materiału.

Montaż elementów teleskopowych i zespołów rolkowych odbywa się za pomocą specjalnego klucza do szybkiego montażu i jest równie prosty co prowadzenie, którego wygodę maksymalnie zwiększa specjalny uchwyt, dostosowany do pracy w dowolnej pozycji.

Listwy zgarniające i inne narzędzia brukarskie już w Fenix Maszyny

Sprawdzone narzędzia i maszyny budowlane  kupisz już teraz na fenixmaszyny.pl! Oferta naszego sklepu obejmuje nowe, sprawdzone produkty znanych marek Mimal, Jazon oraz Probst, takie jak chwytaki brukarskie (a w tym chwytaki do krawężników, chwytaki próżniowe oraz chwytaki wzdłużne), wózki brukarskie do kostki, imaki brukarskie, łaty profilujące i listwy wibracyjne oraz młotki brukarskie. Oprócz tego, w asortymencie sklepu Fenix Maszyny znajdziesz także cięższy sprzęt, taki jak walce budowlane i zagęszczarki gruntu (w tym zagęszczarki rewersyjne, zagęszczarki stopowe oraz zagęszczarki jednokierunkowe).

Potrzebujesz fachowej porady w wyborze maszyn budowlanych lub narzędzi brukarskich? Skontaktuj się z nami – zadzwoń pod numer 789 564 830, a nasi specjaliści wybiorą sprzęt idealnie dostosowany do Twoich potrzeb, wymagań i budżetu.