Fenix Maszyny

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Wózki do kostki brukowej

Do transportowania kostki brukowej, krawężników, płyt, itp.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność W magazynie
6087.27
6087.27
szt. Do ulubionych
Do przewozu pionowych rzędów kostki brukowej lub przewozu różnych materiałów na placu budowy.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
5897.85
5897.85
szt. Do ulubionych
Do przewozu pionowych rzędów kostki brukowej podnoszonych bezpośrednio z palety i przewożonych bezpośrednio do miejsca jej układania.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
4965.51
4965.51
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
4373.33
4373.33
szt. Do ulubionych
Do transportu paletyzowanych produktów na placu budowy.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
15049.05
15049.05
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
2500.00
2500.00
szt. Do ulubionych

Szukasz sposobu na szybsze układanie kostki brukowej? Koniecznie sprawdź dostępne w naszym sklepie wózki brukarskie marek Mimal, Jazon oraz Probst i zwiększ wydajność transportu dowolnych materiałów budowlanych. Wózki to narzędzia brukarskie, dzięki którym w wygodny sposób przewieziesz kostkę, krawężniki i płyty chodnikowe na wybrane miejsce, skutecznie skracając czas pracy.

Wózek do kostki brukowej – zastosowanie

Wózek brukarski przeznaczony jest do przewozu pionowych rzędów kostki brukowej bezpośrednio z palety do miejsca pracy. Dzięki prostej, solidnej budowie, wykonanej z wysokiej jakości materiałów, takie wozidło budowlane świetnie sprawdza się także do transportu innych elementów budowlanych, takich jak płyty chodnikowe czy krawężniki drogowe. W zależności od wybranego modelu mogą dodatkowo umożliwiać transport palet czy nawet samo układanie kostki brukowej. Jaki wózek sprawdzi się najlepiej w Twoim wypadku?

Jaki wózek brukarski do kostki wybrać?

To, jaki wózek do układania i transportu kostki brukowej wybrać, zależy przede wszystkim od zakresu planowanych prac:

  • Wózek do transportu pionowych rzędów kostki brukowej – umożliwia przewóz płyt chodnikowych lub sporej ilości kostki na raz.
  • Brukarski wózek transportowy do krawężników – idealny do przenoszenia ciężkich krawężników drogowych, a przy odpowiednich warunkach pracy może także ułatwić ich bezpośrednie układanie.
  • Wózek brukarski paletowy – pozwala transportować bezpośrednio całą paletę wraz z materiałem (np. kostką brukową).
  • Wózek do transportu i do układania kostki – rodzaj narzędzia wielofunkcyjnego. Taki wózek zazwyczaj cechuje się niewielkimi rozmiarami i pozwala nie tylko na transport pojedynczej płyty lub kostki brukowej, ale także jej bezpośrednie ułożenie. Za pomocą specjalnej dźwigni operator może opuścić bruk w wybrane miejsce, bez zastosowania innych narzędzi brukarskich, takich jak np. chwytaki brukarskie.

Szerokość chwytu i inne parametry wózków brukarskich

Rodzaj wózka to dopiero początek wyboru sprzętu idealnego. Podobnie jak inne narzędzia i urządzenia budowlane, również wózki brukarskie posiadają swoje unikalne parametry. Ze względu na ich prostą budowę, parametrów tych jest zaledwie kilka i nie utrudniają one w znaczący sposób zakupu odpowiedniego modelu. Które z nich są najważniejsze?

  • Ładowność – parametr decydujący o tym, jakie obciążenie zniesie dany wózek brukarski. W większości przypadków – im większe, tym lepiej. 
  • Wymiary – może być to zarówno szerokość, jak i wysokość, ale także maksymalna długość palety w przypadku wózków paletowych. Zazwyczaj parametr ten idzie w parze z ładownością, jednak warto pamiętać, że zbyt duże narzędzie jest później cięższe w manewrowaniu. 

Wózki brukarskie do transportu kostki – TOP 3 najlepszych modeli

Wózek brukarski Probst VTK-V do transportu kostki

Regulowany, w pełni mechaniczny wózek brukarski Probst VTK-V do bezwysiłkowego transportu związanych lub luźnych kostek brukowych, krawężników i płyt chodnikowych. Model ten cechuje się nośnością rzędu aż 400 kg i co równie ważne – systemem regulowania szerokości uchwytów. Firma Probst zapewnia nam także możliwość łatwego chwytania i zaciskania materiału za pomocą dźwigni 90° o maksymalnym nacisku 15 kg.

Wózek do kostki brukowej Jazon KRAB 1200

Wózek KRAB 1200 marki Jazon idealnie nada się do przewozu pionowych rzędów kostki brukowej, podnoszonych bezpośrednio z palety. Dzięki sporej nośności350 kg sprawdzi się także jako platforma do przewozu innych materiałów budowlanych, a płynnie regulowana szerokość gwarantuje wygodę manewrowania na placu budowy dowolnych rozmiarów. Wózek do kostki brukowej KRAB to idealne rozwiązanie tam, gdzie liczy się maksymalna prędkość pracy!

Wózek Probst EL-SIMPLE do układania płyt

Kompaktowy, lekki i wielofunkcyjny – właśnie taki jest wózek brukarski EL-SIMPLE marki Probst, przeznaczony zarówno do transportu kostki brukowej, jak i jej układania. Pionowa budowa sprzyja optymalnej postawie podczas pracy, a dzięki systemowi dźwigni nawet ciężkie płyty możesz układać bez większego wysiłku. Specjalna konstrukcja koła sprawia, że urządzenie jest niezwykle zwrotne, a po zakończeniu pracy możesz je wygodnie złożyć i wrzucić na pakę nawet bardzo małego pojazdu. 

Narzędzia brukarskie znanych marek

Wózki do transportu kostki brukowej na miejsce pracy, chwytaki brukarskie o dużej nośności,listwy zgarniające, gumowe młotki brukarskie, trwałe imaki i wyważaki – te i inne narzędzia brukarskie do kostki brukowej już teraz znajdziesz w ofercie sklepu Fenix Maszyny. W naszym asortymencie znajdziesz również szereg innych produktów niezbędnych na palcu budowy! 

Koniecznie sprawdź dostępne urządzenia i maszyny budowlane sprawdzonych marek, takie jak zagęszczarki gruntu (a w tym zagęszczarki rewersyjne, zagęszczarki jednokierunkowe oraz zagęszczarki stopowe), przecinarki do płytek i glazury czy nawet agregaty prądotwórcze. Skontaktuj się z nami już teraz, a ofertę dostosujemy indywidualnie do Twoich potrzeb! +789 564 830