Fenix Maszyny

 • Kategorie
 • Szukaj
 • Pompy zatapialne

Wariant: pompa 2", maks. średnica cząstek stałych 9,5 mm, moc silnika: 0,4 kW, wtyczka ze stykiem ochronnym, wersja z odejściem bocznym.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Na zamówienie
3541.08 -31% 2450.00
3541.08 -31% 2450.00
szt. Do ulubionych
Wariant: pompa 2", maks. średnica cząstek stałych 9,5 mm, moc silnika: 0,4 kW, wtyczka ze stykiem ochronnym, wersja z odejściem bocznym, pływak.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
4221.61 -35% 2759.00
4221.61 -35% 2759.00
szt. Do ulubionych
Prezentowane zdjęcia są poglądowe i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu oraz wyposażenia zakupionych produktów. Wyposażenie opisane jako dodatkowe lub opcjo...
Wysyłka w ciągu 3 dni
Dostępność W magazynie
1634.77
1634.77
szt. Do ulubionych
Prezentowane zdjęcia są poglądowe i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu oraz wyposażenia zakupionych produktów. Wyposażenie opisane jako dodatkowe lub opcjo...
Wysyłka w ciągu 3 dni
Dostępność W magazynie
3811.77
3811.77
szt. Do ulubionych
Maksymalna wydajność - 300 l/min.
Wysyłka w ciągu 3 dni
Dostępność W magazynie
4699.00
4699.00
szt. Do ulubionych
Prezentowane zdjęcia są poglądowe i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu oraz wyposażenia zakupionych produktów. Wyposażenie opisane jako dodatkowe lub opcjo...
Wysyłka w ciągu 3 dni
Dostępność W magazynie
5414.48
5414.48
szt. Do ulubionych
Pompa zatapialna Tsurumi Pump Pompa zatapialna LSC1.4 S marki Tsurumi Pump to sprawdzona pompa elektryczna, przeznaczona do pompowania resztek wody. Dzięki zastosow...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
6273.00
6273.00
szt. Do ulubionych
Profesjonalna pompa zatapialna Wacker Neuson PS2 3703 to profesjonalna pompa zatapialna marki Wacker Neuson, przeznaczona do szybkiego pompowania wody brudnej ze zb...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
24696.43
24696.43
szt. Do ulubionych
Zestaw antypowodziowy Pedrollo PLUG & DRAIN – TOP2 FLOOR Zestaw antypowodziowy PLUG & DRAIN – TOP2 FLOOR marki Pedrollo to profesjonalne rozwiązan...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
2243.52
2243.52
szt. Do ulubionych

Pompy zatapialne marek Pedrollo, Wacker Neuson i Tsurumi Pump dostępne od ręki w sklepie Fenix Maszyny! Sprawdź szeroki wybór pomp zanurzeniowych do wody czystej i pomp zatapialnych do wody brudnej, skorzystaj z fachowego doradztwa, negocjuj cenę i ciesz się maksymalną wydajnością pompowania już teraz!

W naszej ofercie znajdziesz zarówno pompy do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

Czym jest pompa zatapialna do wody?

Pompy zatapialne, znane także jako pompy zanurzeniowe, to urządzenia służące do pompowania wody z różnego rodzaju zbiorników wodnych, a w tym studni, studzienek kanalizacyjnych oraz basenów. Od innych rodzajów pomp odróżnia je przede wszystkim sposób pracy – pompy zatapialne, jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowane są tak, aby pracować w pełnym zanurzeniu. Ich obudowa jest więc w pełni wodoszczelna i umożliwia bezpieczne umieszczenie ich pod lustrem wody.

Pompy zatapialne są szczególnie przydatne w przypadku usuwania wody z zalanych piwnic, kanałów, studni głębinowych, basenów i innych miejsc, gdzie konieczne jest skuteczne odwodnienie.

Rodzaje pomp zatapialnych

Pompy zanurzeniowe można podzielić na dwa główne rodzaje w zależności od rodzaju przepompowywanej wody: pompy zatapialne do wody czystej i pompy zatapialne do wody brudnej

Pompy zatapialne do wody czystej

Pompy zatapialne do wody czystej to urządzenia przeznaczone do pompowania czystej lub nieznacznie zanieczyszczonej wody. Charakteryzują się precyzyjną konstrukcją i często są wykonane z materiałów, które zapobiegają korozji. W przeciwieństwie do pomp do wody brudnej, nie posiadają rozdrabniaczy ani innych mechanizmów pomagających w usuwaniu ciał stałych.

Do ich podstawowych zastosowań należy:

 • Zaopatrywanie budynków w wodę pitną,
 • Nawadnianie ogrodów, upraw rolnych i innych obszarów, które wymagają czystej wody,
 • Napełnianie basenów i innych zbiorników wodnych,
 • Chłodzenie urządzeń przemysłowych,
 • Obsługa procesów produkcyjnych.

Pompy do wody czystej, chociaż nie nadają się do pompowania cieczy o dużej ilości zanieczyszczeń i wysokiej gęstości, cechują się wieloma zaletami, które nie sposób znaleźć wśród modeli do wody brudnej. Takie pompy zatapialne, chociaż nie posiadają rozdrabniacza, pozwalają zachować czystość przepompowywanej wody i charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, a co równie ważne – znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle.

Pompy zatapialne do wody brudnej

Pompy do wody brudnej, zwane także pompami do ścieków, szlamu lub pompami drenażowymi, to urządzenia zatapialne zaprojektowane do pompowania wody zawierającej zanieczyszczenia o dużej średnicy, takie jak błoto, piasek, gałęzie, liście, czy kamienie. Charakteryzują się solidną konstrukcją i zazwyczaj posiadają wbudowany rozdrabniacz, który ułatwia przepompowywanie większych zanieczyszczeń.

Pompy do wody brudnej oferują znacznie większą wydajność, dzięki czemu znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie, bez względu na poziom zaawansowania prac. Oto kilka z najważniejszych zastosowań pomp zatapialnych do wody brudnej:

 • Drenaż po zalaniach – pompy do wody brudnej są często używane do odwadniania obszarów po powodziach lub burzach, gdzie trzeba usunąć wodę zanieczyszczoną błotem i innymi materiałami.
 • Budownictwo – w budownictwie pompy te służą do osuszania wykopów, wykopów fundamentowych, a także do usuwania wody podczas prac konstrukcyjnych.
 • Gospodarstwa domowe – pompy do wody brudnej mogą być używane w przypadku zalania piwnic lub garaży.
 • Rolnictwo – pompy zanurzeniowe do wody brudnej wykorzystywane są do nawadniania pól oraz do odwadniania terenów rolniczych.
 • Przemysł – pompy zanurzeniowe do wody brudnej i pompy szlamowe to podstawowe wyposażenie każdej oczyszczalni ścieków.

Do najważniejszych zalet pomp zatapialnych do wody brudnej, ścieków i szamba, zaliczamy:

 • Wydajność – pompy zatapialne do wody brudnej cechuje świetna wydajność pompowania, spora moc silnika i duża wysokość podnoszenia, które w połączeniu z rozdrabniaczem sprawiają, że modele te idealnie nadają się do cięższych prac, takich jak np. pompowanie ścieków i szamba.
 • Rozdrabniacz – wiele z pomp zanurzeniowych posiada rozdrabniacz, który pomaga w przepompowywaniu ścieków, szamba oraz wody zanieczyszczonej sporej średnicy ciałami stałymi.
 • Wszechstronność – pompy zatapialne znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, od budowy po rolnictwo i gospodarstwa domowe.

Pompy zanurzeniowe do ścieków i szamba mogą okazać się jednak nieodpowiednie do niektórych prac. Modele te są dosyć ciężkie i wymagają regularnej konserwacji silnika, co w połączeniu z większą ceną sprawia, że pompy do wody brudnej są niezwykle przydatne w sytuacjach awaryjnych oraz w działaniach związanych z usuwaniem wody zanieczyszczonej różnymi materiałami, ale raczej nie będą odpowiednim wyborem np. do nawadniania niedużego ogrodu.

Pompy zatapialne z pływakiem (wyłącznikiem pływakowym)

Wśród pomp zanurzeniowych dostępnych w naszej ofercie znajdziesz także modele wyposażone w pływak. Element ten, znany także jakowyłącznik pływakowy, wyłącznik pompy czy też pływakowy regulator poziomu wody, został zaprojektowany, aby zapobiegać pompowaniu na sucho. Po spadku poziomu wody poniżej minimalnej wysokości podnoszenia, pompa zaczyna zasysać powietrze, co może skutkować zatarciem silnika. 

Pompy z pływakiem to świetne rozwiązanie zarówno w przypadku domowych, jak i profesjonalnych rozwiązań. Większość producentów zaleca zastosowanie tego elementu nawet w przypadku niewielkich prac szczególnie, że wyłącznik pływakowy nie utrudnia obsługi i działania pompy, jest niedrogi i pomaga oszczędzać energię elektryczną oraz zapobiega nieprzewidzianym kosztom naprawy silnika.

Pompy zatapialne – najważniejsze parametry

Wybór odpowiedniej pompy zanurzeniowej do wody zależy od konkretnych potrzeb i warunków pracy. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować wszystkie najważniejsze parametry i dostosować pompę do specyficznych wymagań aplikacji, aby zapewnić jej efektywną i niezawodną pracę.

Szczególną uwagę zwróć przede wszystkim na takie parametry jak:

 • Wydajność – wydajność pompy określa ilość wody, jaką może ona przepompować w jednostce czasu. Parametr ten zazwyczaj wyrażany jest w litrach na minutę (l/min).
 • Wysokość podnoszenia – wysokość podnoszenia to odległość, na jaką pompa jest w stanie podnieść wodę. Jest to parametr mierzony w metrach (m) lub innych jednostkach długości.
 • Moc silnika – moc pompy zatapialnej to ilość energii, jaką zużywa w celu pompowania wody. Jest wyrażana w watach (W) lub kilowatach (kW) i ma kluczowy wpływ na ogólną wydajność urządzenia.
 • Głębokość zanurzenia – parametr ten określa maksymalną odległość pompy do powierzchni wody i wbrew pozorom nie jest tym samym, co wysokość podnoszenia. Niektóre pompy zanurzeniowe są przeznaczone do pracy tylko na niewielkich głębokościach.
 • Maksymalna wielkość cząstek – określa, jak bardzo zanieczyszczoną wodę może pompować dana pompa zatapialna. W przypadku pomp z rozdrabniaczem (pomp do szamba i ścieków), maksymalna średnica zanieczyszczeń sięga nawet kilku-kilkunastu mm.

Jaka jest najlepsza pompa zatapialna? Sprawdź ofertę Fenix Maszyny

Szukasz sprawdzonej, wydajnej pompy zatapialnej? Koniecznie sprawdź modele dostępne na fenixmszyny.pl! Oferujemy pompy zatapialne (również z pływakiem) i motopompy sprawdzonych marek, takich jak Pedrollo, Tsurumi Pump oraz Wacker Neuson, w których wyborze pomogą nasi specjaliści. 

W naszym asortymencie znajdziesz także narzędzia i urządzenia budowlane, narzędzia brukarskie oraz inne urządzenia przemysłowe, takie jak maszyny i urządzenia sprzątające (a w tym automaty szorująco-zbierające, szorowarki kompaktowe, odkurzacze uniwersalne, roboty sprzątające oraz myjki ciśnieniowe), wózki paletowe, układarki, urządzenia do posadzek betonowych, motopompy i pompy oraz agregaty prądotwórcze.