Fenix Maszyny

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Chwytaki podciśnieniowe

Wysyłka w ciągu 24 godziny
76014.00
76014.00
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
2767.50
2767.50
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność W magazynie
9000.00
9000.00
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu natychmiast
Dostępność W magazynie
12000.00
12000.00
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
5132.79
5132.79
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Na zamówienie
1785.96
1785.96
szt. Do ulubionych
Chwytak próżniowy Probst VPH-150 to zaawansowane narzędzie dedykowane przenoszeniu płyt z dużą precyzją i bezpieczeństwem. Zastosowanie technologii podciśnienia poz...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
11732.97
11732.97
szt. Do ulubionych
Skład zestawu: szekla, łańcuch, dwie płyty ssące 300x400 udźwig 200 kg oraz 600x400 - udźwig 350 kg
Wysyłka w ciągu 3 dni
Dostępność W magazynie
15000.00
15000.00
szt. Do ulubionych
Do lekkich płyt (można stosować tylko na nieporowatych materiałach znajdujących się w pobliżu poziomu gruntu).
Wysyłka w ciągu 24 godziny
1817.94
1817.94
szt. Do ulubionych
Maksymalny udżwig 200kg. Napięcie 230V. W zestawie ze zintegrowaną płytą ssącą o udżwigu do 50 kg.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
13837.50
13837.50
szt. Do ulubionych

Szeroki wybór chwytaków podciśnieniowych już w Fenix Maszyny! Oferujemy najlepsze chwytaki próżniowe sprawdzonych marek, takich jak Probst, Geco oraz Mimal, które znajdą zastosowanie podczas prac brukarskich związanych z układaniem, przenoszeniem i podnoszeniem płyt chodnikowych oraz mniejszych płytek typu trylinka. Wszystkie dostępne przyssawki brukarskie posiadają odpowiednie atesty, cechują się wysoką trwałością i długą gwarancją, dzięki którym możesz cieszyć się sprawdzonym sprzętem przez wiele sezonów!

Do czego służą chwytaki próżniowe?

Podobnie jak inne chwytaki brukarskie, chwytaki próżniowe służą do podnoszenia, transportu oraz układania elementów brukowych. W przypadku modeli podciśnieniowych (nazywanych również próżniowymi) najlepszym zastosowaniem jest manipulowanie płytami chodnikowymi i innymi rodzajami bruku o płaskiej powierzchni. Chwytaki tego typu obsługują również mniejsze płytki oraz trylinkę.

Chwytak próżniowy znajduje zastosowanie zarówno na placu budowy, jak i w transporcie oraz produkcji i jest aktualnie najlepszą i najbezpieczniejszą metodą transportu płaskich powierzchni, bez ryzyka ich upuszczenia lub częstego w przypadku tradycyjnych modeli – uszkodzenia na brzegach.

Jak działa chwytak próżniowy?

Urządzenia próżniowe (lub też podciśnieniowe) działają jak przyssawka – zasysają część powietrza, skutecznie przyczepiając się do każdego rodzaju płyt. Chwytaki podciśnieniowe wykorzystają różnicę ciśnień. Wewnętrzna pompa chwytaka próżniowego generuje, jak sama nazwa wskazuje – próżnię, dzięki czemu skutecznie przykleja się do powierzchni płaskich elementów. Uwolnienie podnoszonych materiałów jest banalnie proste – zazwyczaj wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na chwytaku, który wtłoczy powietrze do jego wnętrza równoważąc ciśnienie.

Tego typu chwytaki uniwersalne potrafią utrzymać stały poziom ciśnienia mimo wszelkich jego wahań i spadków, a dodatkowo niektóre z nich wyposażone są w specjalne czujniki, informujące o poziomie podciśnienia, co wpływa na jakość i bezpieczeństwo pracy.

Warto pamiętać, że każdy chwytak podciśnieniowy zintegrowany jest z dedykowanym wkładem próżniowym, który można dopasować do aktualnych warunków pracy. Właśnie dlatego do większości modeli tego typu urządzeń znajdziemy szeroki wybór płyt ssących w różnych rozmiarach, o różnym udźwigu i różnym zastosowaniu. Płyty ssące powinny być dostosowane do transportowanych elementów i materiałów – ich rozmiarów, wagi i struktury. W innym przypadku chwyt, maksymalny udźwig i efektywność przyssawki chwytaka mogą zostać zaburzone.

Chwytak podciśnieniowy czy mechaniczny?

Zastanawiasz się, jaki chwytak sprawdzi się lepiej – podciśnieniowy, czy mechaniczny? Wbrew pozorom te drugie, chociaż dużo mniej innowacyjne, sprawdzą się w przypadku niektórych płyt (np. płyt jumbo). Do delikatnej trylinki lub płyt chodnikowych zalecamy jednak wybór chwytaka próżniowego. Dobrze dobrany chwytak podciśnieniowy nie tylko ułatwi podnoszenie płyt, ale również zapobiegnie niechcianym uszkodzeniom, jednocześnie zwiększając komfort pracy oraz maksymalny udźwig i to bez znaczenia, czy zdecydujemy się na model ręczny, czy zawieszany. 

Jeżeli jednak szukasz standardowego chwytaka mechanicznego, koniecznie sprawdź dostępne w naszym sklepie chwytaki do płyt betonowych oraz chwytaki do płytek i trylinki, wśród których znajdziesz zarówno chwytaki zawieszane i chwytaki próżniowe, jak i modele ręczne oraz mechaniczne.

Chwytaki próżniowe do płyt i nie tylko!

Chwytaki podciśnieniowe (przyssawki) do płyt i innych płaskich elementów betonowych to tylko część narzędzi brukarskich, jakie znajdziesz w sklepie Fenix Maszyny. Oferujemy również szereg innych chwytaków brukarskich, takich jak chwytaki do kostki brukowej, chwytaki do krawężników, chwytaki do rur i kręgów, chwytaki do koryt ściekowych, chwytaki do palisad, chwytaki wzdłużne, czy też chwytaki poprzeczne, oraz inne narzędzia dla brukarzy – listwy wibracyjne, imaki brukarskie, wózki brukarskie do kostki brukowej, młotki brukarskie, szalunki ślizgowe, a także układarki do kostki oraz gilotyny do kostki brukowej.