Fenix Maszyny

  • Agregaty prądotwórcze

rozruch elektryczny, zestaw transportowy w standardzie, max moc 3~ 7,5 kW, max moc 1~ 2,8 kW
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
6699.00
6699.00
szt. Do ulubionych
Prezentowane zdjęcia są poglądowe i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu oraz wyposażenia zakupionych produktów. Wyposażenie opisane jako dodatkowe lub opcjo...
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
6199.06
6199.06
szt. Do ulubionych
Jednofazowy, moc maksymalna 8 kW, wyciszony
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
16999.01
16999.01
szt. Do ulubionych
Zabezpieczenie przed przeciążeniem, czujnik poziomu oleju z systemem zatrzymania silnika, automatyczny odpowietrznik układu paliwowego, podgrzewanie wstępne kolektora dolotowego, mocna rama, metalowy zbiornik paliwa. W zestawie także koła transportowe i AVR.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
13499.00
13499.00
szt. Do ulubionych
W 100% miedziana prądnica, zabezpieczenie przed przeciążeniem, AVR, podgrzewanie wstępne kolektora dolotowego, metalowy zbiornik paliwa i koła transportowe w zestawie.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
7999.00
7999.00
szt. Do ulubionych
W 100% miedziana prądnica, inteligentne zabezpieczenie przed przeciążeniem, czujnik poziomu oleju z systemem zatrzymania silnika, automatyczny odpowietrznik układu paliwowego, dźwiękochłonna obudowa, podgrzewanie wstępne kolektora dolotowego. W zestawie także metalowy zbiornik, AVR, listwa zasilająca 230 V i koła transportowe.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
11998.99
11998.99
szt. Do ulubionych
Zabezpieczenie przed przeciążeniem, czujnik poziomu oleju z systemem zatrzymania silnika, automatyczny odpowietrznik układu paliwowego, podgrzewanie wstępne kolektora dolotowego. W zestawie także AVR i koła transportowe.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
9498.99
9498.99
szt. Do ulubionych
Wygodny uchwyt do przenoszenia, uproszczone wskaźniki pracy , zabezpieczenie przed przeciążeniem, czujnik poziomu oleju, niski poziom hałasu, miedziane uzwojenie prądnicy.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
1999.00
1999.00
szt. Do ulubionych
Wskaźnik napięcia, zabezpieczenie przed przeciążeniem, czujnik poziomu oleju, metalowy zbiornik paliwa, miedziane uzwojenie prądnicy w zestawie.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
2299.01
2299.01
szt. Do ulubionych
Wygodny uchwyt do przenoszenia, uproszczone wskaźniki pracy, zabezpieczenie przed przeciążeniem, bardzo niski poziom hałasu, miedziane uzwojenie prądnicy.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
3499.01
3499.01
szt. Do ulubionych
Wersja z szybkim rozruchem, AVR, zabezpieczeniem przed przeciążeniem, czujnikiem poziomu oleju i miedzianą prądnicą. Agregat nie posiada zestawu transportowego w wyposażeniu standardowym.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
2499.00
2499.00
szt. Do ulubionych
Wersja z szybkim rozruchem, woltomierzem, AVR, zabezpieczeniem przed przeciążeniem, czujnikiem poziomu oleju. Niski poziom hałasu, mocna rama, metalowy zbiornik paliwa, w 100% miedziana prądnica. Opcja bez kół w wyposażeniu.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
3299.00
3299.00
szt. Do ulubionych

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy, nazywany czasem generatorem, to urządzenie mechaniczne lub elektryczne, którego zadaniem jest przekształcanie różnych źródeł energii (takich jak energia mechaniczna, chemiczna lub termiczna) na energię elektryczną. Agregaty prądotwórcze są powszechnie używane podczas awarii prądu w firmach i na halach produkcyjnych, a także w sytuacjach, gdy konieczne jest dostarczenie prądu elektrycznego w miejscach, gdzie normalne źródła energii elektrycznej są niedostępne, niesprawne lub niestabilne.

Generator prądu, a agregat prądotwórczy – czym się różnią?

Generator i agregat prądotwórczy to pojęcia często używane zamiennie. Okazuje się jednak, że nie są to urządzenia identyczne. Terminy te często się mylą, dlatego ważne jest zrozumienie, że są one powiązane, ale różnią się zakresem i funkcją.

Generator prądu to urządzenie przekształcające energię mechaniczną w energię elektryczną. To właśnie w nim wytwarzany jest prąd elektryczny. Generator może działać samodzielnie, ale w kontekście agregatu prądotwórczego, jest tylko jego komponentem. Agregat to kompleksowy system dostarczający prąd elektryczny, składający się z wielu elementów – w tym silnika, panelu kontrolnego i generatora właśnie.

Rodzaje agregatorów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze można podzielić na różne rodzaje, głównie ze względu na rodzaj prądu, który generują. Na rynku spotkamy się przede wszystkim z rozróżnieniem na:

Agregaty pradotwórcze trójfazowe przeznaczone są do zasilania odbiorników 400V, składających się z trzech obwodów elektrycznych. Tym samym znajdują zastosowanie m.in. w domach rodzinnych do zasilania urządzeń takich jak piec grzewczy czy płyta indukcyjna, firmach, biurowcach, na budowach i w halach produkcyjnych. Do zasilania urządzeń o mniejszym napięciu, wynoszącym 230V, zazwyczaj stosuje się agregaty jednofazowe, cechujące się przede wszystkim niższą mocą.

Warto jednak pamiętać, że agregaty prądotwórcze trójfazowe, w przeciwieństwie do modeli jednofazowych mogą działać zarówno w układzie trójfazowym, jak i w układzie jednofazowym, dzięki czemu cechują się dużo większą uniwersalnością niż modele jednofazowe. Wypływa to także na wyższą cenę, niż w przypadku modeli jednofazowych.

Oprócz powyższych, na rynku spotkamy się również z agregatem prądotwórczym inwertorowym. Czym wyróżnia się ten typ generatora prądu?

Agregat prądotwórczy inwertorowy 

Oprócz standardowych agregatów prądotwórczych jednofazowych i trójfazowych, na rynku spotkamy się także z agregatem prądotwórczym inwertorowym. Czym wyróżnia się ten typ generatora?

Agregat prądotwórczy inwertorowy wykorzystuje zaawansowaną technologię inwertera do wytwarzania energii elektrycznej. Jest to dużo bardziej zaawansowany, nowoczesny typ agregatu prądotwórczego, cechujący się dużą stabilnością napięcia, cichą pracą, ekonomicznością i dobrym wyważeniem mocy. 

Agregaty prądotwórcze inwertorowe są szczególnie polecane tam, gdzie istnieje potrzeba zasilania urządzeń elektronicznych, ceniony jest niski poziom hałasu i duża mobilność. Model inwertorowy spotkamy więc przede wszystkim na kempingach, imprezach plenerowych, w przyczepach kempingowych oraz w przypadku konieczności zasilania awaryjnego w domach lub małych firmach. Wyjątkowo dobrze sprawdza się również w sklepach spożywczych, magazynach oraz aptekach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu?

Przy zakupie agregatu prądotwórczego istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę. Oto kilka kluczowych cech, istotnych przy wyborze idealnego modelu:

  • Moc (kWh) – wybór odpowiedniej mocy zależy od zapotrzebowania na energię elektryczną. Upewnij się, że moc agregatu jest wystarczająca do zasilenia wszystkich urządzeń, które planujesz podłączyć. Koniecznie zwróć uwagę zarówno na moc ciągłą, jak i moc chwilową (rozruchową) agregatu.
  • Silnik – dobry silnik to gwarancja dużej wytrzymałości, żywotności i bezawaryjności agregatu. Koniecznie postaw więc na znane marki.
  • Rodzaj paliwa – na rynku znajdziemy agregaty na różne rodzaje paliwa: benzynę, olej napędowy, a nawet gaz czy inne źródła energii. Koniecznie więc zastanów się, jakiego rodzaju paliwo jest dostępne i najbardziej praktyczne w Twoim obszarze. Weź pod uwagę również koszty jego zużycia (koszty eksploatacji).
  • Poziom hałasu – jeśli planujesz używać agregatu w miejscach, gdzie hałas może być problemem, wybierz model o niższym poziomie hałasu lub taki, który producent wyposażył w specjalne elementy lub układy wyciszające.
  • Mobilność – szczególnie istotna, jeśli zamierzasz często przenosić agregat. Zastanów się nad jego masą, rozmiarami i dostępnością uchwytów lub kółek ułatwiających transport.

Oprócz powyższych parametrów, podczas zakupu agregatu prądotwóczego możemy spotkać się z dwoma określeniami: AVR oraz SZR. Skróty te odnoszą się do specjalnych systemów, na które również warto zwrócić uwagę.

System AVR (Automatic Voltage Regulator)

System AVR (automatyczny regulator napięcia) jest odpowiedzialny za utrzymanie stabilnego napięcia wyjściowego generowanego przez agregat prądotwóczy. Zapewnia, że urządzenia elektryczne podłączone do agregatu otrzymują napięcie o właściwej wartości, co jest kluczowe dla ich prawidłowego działania i bezpieczeństwa. Cena urządzeń z tym systemem często jest większa, niż modeli niewyposażonych w to udogodnienie.

System SZR (System Zabezpieczeń Rozruchowych)

System SZR to zestaw zabezpieczeń i funkcji, które pomagają w bezpiecznym uruchamianiu agregatu, zwłaszcza w trudnych warunkach, takich jak niskie temperatury. Obejmuje on między innymi funkcje kontroli rozruchu, które zapobiegają uszkodzeniom silnika w wyniku błędnego rozruchu oraz chronią agregat przed nadmiernym obciążeniem.

Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać?

Idealnym agregatem prądotwórczym do domu będzie model jednofazowy lub trójfazowy, wyposażony w spalinowy silnik (benzyna lub diesel), oferujący napięcie 230 V i moc na poziomie około 2-3 kW. 

Ile kosztuje 1 kWh z agregatu prądotwórczego?

Około 3,60 zł w przypadku agregatów z silnikiem diesla oraz ok. 3,40 zł w przypadku tych z silnikiem benzynowym (np. Honda). Cena eksploatacji może różnić się ze względu na moc agregatu, rodzaj silnika i paliwa oraz wielkość zasilanego systemu

Niezawodne agregaty prądotwórcze w Fenix Maszyny

Fachowe doradztwo, nowoczesne rozwiązania, dobra cena – to wszystko już na fenixmaszyny.pl! Koniecznie sprawdź dostępne w naszej ofercie narzędzia i maszyny budowlane oraz urządzenia przemysłowe, takie jak agregaty prądotwórcze jednofazowe, agregaty prądotwórcze trójfazowe, motopompy i pompy, maszyny i urządzenia czyszczące, układarki, wózki paletowe oraz urządzenia do posadzek betonowych sprawdzonych marek Champion Power Equipment, Daewoo i nie tylko!