Fenix Maszyny

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Listwy wibracyjne do betonu

Wysyłka w ciągu 48 godzin
4292.70
4292.70
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
4538.70
4538.70
szt. Do ulubionych
szerokość robocza 200 mm, napęd spalinowy, silnik Honda GX25
Wysyłka w ciągu natychmiast
Dostępność Na zamówienie
4366.50
4366.50
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
4784.70
4784.70
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
5030.70
5030.70
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
5399.70
5399.70
szt. Do ulubionych
Szerokość robocza 1,5 m. Przeznaczona do zagęszczania i wygładzania powierzchni betonowych.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
4661.70
4661.70
szt. Do ulubionych
Szerokość robocza 2 m. Przeznaczona do zagęszczania i wygładzania powierzchni betonowych.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
4784.70
4784.70
szt. Do ulubionych

Czym jest listwa wibracyjna do betonu?

Łata wibracyjna to niezwykle przydatne narzędzie w budownictwie, które pozwala na skuteczne i efektywne zagęszczanie powierzchni betonowych. Dzięki generowanym przez nią wibracjom, beton jest w stanie lepiej wypełnić przestrzenie między poszczególnymi elementami konstrukcji, co przekłada się na wytrzymałość i trwałość całej powierzchni.

Listwa (łata) wibracyjna – zastosowanie

Listwa wibracyjna do betonu, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana jest do zagęszczania betonowych posadzek, chodników, schodów oraz innych elementów betonowych. Dzięki temu procesowi beton jest w stanie uzyskać optymalną wytrzymałość oraz trwałość, a także uniknąć nieprawidłowości i uszkodzeń strukturalnych. Listwy wibracyjne są szczególnie przydatne w przypadku betonu o dużych grubościach lub w przypadku narażenia na duże obciążenia.

Dlaczego należy stosować listwy wygładzające do betonu?

W przypadku fundamentów i konstrukcji budowlanych stabilność odgrywa kluczową rolę. Ewentualne pęknięcia, uszkodzenia i zmiany w strukturze podłoża, spowodowane wykonaniem słabej jakości, wiążą się z wysokimi kosztami naprawy, dlatego warto zadbać o prawidłowe zagęszczenie i wyrównanie betonu.

Dokładne wykonanie posadzki betonowej to istotny etap realizacji inwestycji, możliwy do wykonania tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Wygładzenie betonu przy użyciu listwy wibracyjnej to skuteczny i prosty sposób na znaczącą poprawę właściwości i wytrzymałości fundamentów, który dodatkowo zwiększa odporność powierzchni na ścieranie oraz ogranicza powstawanie rys i pęknięć.

Jak używać listwy wibracyjnej?

Przed użyciem listwy wibracyjnej należy upewnić się, że powierzchnia, którą będziemy zagęszczać, jest odpowiednio przygotowana. Wszystkie nierówności oraz zanieczyszczenia należy usunąć, a powierzchnię wypoziomować. Następnie należy włączyć listwę wibracyjną i przesuwać ją po powierzchni, aby zagęścić beton. Ważne jest, aby nie pozostawiać jej w jednym miejscu zbyt długo, ponieważ może to doprowadzić do przepalenia betonu lub powstania pustek w konstrukcji.

Listwa wibracyjna do betonu – parametry

Dobra łata wibracyjna do betonu to przede wszystkim urządzenie charakteryzujące się dobrymi parametrami. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu urządzenia do betonu? Kluczowych czynników, które powinny decydować o zakupie danego modelu, jest kilka.

Profil listwy
Profil listwy ma ogromny wpływ na efektywność urządzenia i powinien być dobierany do aktualnie wykonywanej pracy. Na rynku znajdziemy trzy podstawowe rodzaje łat wibracyjnych:

  • Podwójna łata wibracyjna do betonu – idealne do głębszego zagęszczania i pracy z bardziej zwartym betonem. Praca przy ich użyciu wymaga zastosowania specjalnych prowadnic.
  • Listwa (łata) do betonu z profilem w kształcie litery "L" – wyjątkowo wygodne w prowadzeniu. Osiągają spore rozmiary od 2,5m do 5m, ale mogą być bez problemu obsługiwane przez jedną osobę. Podczas wygładzania powierzchni operator posuwa się do tyłu, trzymając urządzenie za sobą.
  • Łata wibracyjna o profilu zamkniętym (oscylacyjna) – ten typ listwy pracuje częściowo zanurzony w betonie i może być prowadzony zarówno przed, jak i za plecami osoby prowadzącej.

Materiał wykonania
Listwa wibracyjna do betonu to urządzenie prowadzone ręcznie, dlatego warto, aby było możliwie jak najlżejsze. Zaleca się więc wybieranie modeli wykonanych np. z aluminium. Tego typu materiał ma także inną zaletę – korozja w aluminium zatrzymuje się na grubości powłoki około 2,5-4 nm i nie dociera wgłąb jego struktury, chroniąc metal przed dalszym negatywnym działaniem korozji. Listwy wykonane z aluminium łatwo więc przechowywać i są dużo prostsze w konserwacji. 

Uchwyt
Odpowiedni uchwyt teleskopowy, do którego zamontowana jest listwa wibracyjna, pozwala bez większego wysiłku, w zaledwie kilku ruchach, osiągnąć efekt tafli na betonie. Kompletne listwy skutecznie ułatwiają pracę i często okazują się w pełni niezbędne do wykonania prawidłowego zagęszczenia i wyrównania betonu.

Szerokość listwy
Odpowiednia długość i szerokość listwy wibracyjnej pozwala na równomierne rozprowadzenie betonu na całej powierzchni posadzki. Na rynku znajdziemy listwy o długości od 2,5m - 3m do nawet 5 m, a odpowiedni ich wybór pozwala na znaczne przyśpieszenie i ułatwienie pracy, szczególnie na dużej powierzchni. Listwa wibracyjna do betonu powinna być zawsze dobierana pod rozmiar posadzki, dlatego modele takie jak Kreber k-lw czy inne kompletne listwy dostępnych w naszym sklepie marek, cechują się szerokim zakresem regulacji szerokości pracy.

Listwy wibracyjne do betonu w Fenix Maszyny

Szukasz sprawdzonej łaty wibracyjnej do betonu? W celu wyboru modelu idealnego warto skorzystać z pomocy specjalistów z branży. Firma Fenix Maszyny to doświadczony i renomowany dostawca narzędzi do zagęszczania gruntu oraz innych maszyn budowlanych, który oferuje pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Zadzwoń teraz pod numer 789 564 830 i skorzystaj z fachowej porady już teraz!

Kompletne listwy to niezwykle przydatne narzędzia w budownictwie, pozwalające na skuteczne zagęszczanie i wyrównywanie powierzchni betonowych. To jednak tylko część urządzeń do betonu dostępnych w naszym sklepie – oferujemy także szeroki wybór innych maszyn, takich jak wibratory do betonu, przetwornice częstotliwości oraz zacieraczki do betonu, a to wszystko tylko renomowanych marek, takich jak Kreber, Enar, Mimal.