Fenix Maszyny

 • Kategorie
 • Szukaj
 • Przecinarki tarczowe do metalu, drewna, aluminium

Tarcza 500 mm, głębokość cięcia 195 mm, moc 8,2 kW
Wysyłka w ciągu natychmiast
Dostępność W magazynie
11000.00
11000.00
szt. Do ulubionych
Tarcza 400 mm, głębokość cięcia 125 mm, moc 2,2 kW
Wysyłka w ciągu natychmiast
Dostępność W magazynie
4900.00
4900.00
szt. Do ulubionych
Tarcza 405 mm, głębokość cięcia 150 mm, moc 3,2 kW
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność W magazynie
4920.00
4920.00
szt. Do ulubionych
Głębokość cięcia 320 mm, tarcza 800 mm, moc 7,5 kW
Wysyłka w ciągu 24 godziny
22500.00
22500.00
szt. Do ulubionych
Do cięć o głębokości do 125 mm. Zestaw nie zawiera tarczy.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Na zamówienie
4899.00
4899.00
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
9212.70
9212.70
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
10442.70
10442.70
szt. Do ulubionych
Średnica tarczy 400 mm, głębokość cięcia do 135, długość cięcia 520 mm.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
6949.50
6949.50
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność W magazynie
18437.70 -18% 15050.00
18437.70 -18% 15050.00
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
11562.00
11562.00
szt. Do ulubionych
Maksymalna głębokość cięcia 195 mm, średnica tarczy 500 mm, waga 94 kg.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
12669.00
12669.00
szt. Do ulubionych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
10332.00
10332.00
szt. Do ulubionych

Sprawdź szeroki wybór pił, przecinarek i pilarek tarczowych dostępnych od ręki w naszym sklepie! Oferujemy pilarki tarczowe do metalu i aluminium, piły tarczowe do drewna oraz profesjonalne przecinarki do glazury znanych marek, takich jak Dr. Schulze, Husqvarna, Jazon, Mimal, Tyrolit oraz Wacker Neuson.

Czym jest i do czego służy piła tarczowa (przecinarka)?

Przecinarka tarczowa jest narzędziem mechanicznym, które służy do cięcia różnych materiałów, takich jak metal, drewno czy aluminium, przy pomocy krążącej tarczy zębatej, najczęściej tarczy diamentowej. Jest to przydatne narzędzie zarówno w warsztatach stolarskich, zakładach przetwórstwa metalowego, jak i w budownictwie, gdzie potrzebne są precyzyjne i proste cięcia w różnych materiałach.

Rodzaje przecinarek tarczowych do cięcia

Przecinarki tarczowe do metalu i nie tylko możemy podzielić ze względu na sposób obsługi, zastosowanie oraz rodzaj zasilania. 

 • Przecinarki stolikowe – urządzenia montowane na stałym stoliku, przeznaczone do precyzyjnych cięć i umożliwiające pracę w pionie, bez konieczności schylania się. Są popularne w warsztatach stolarskich.
 • Przecinarki ręczne – narzędzia mobilne, proste w przenoszeniu pomiędzy różnymi miejscami pracy, podczas cięcia trzymane w rękach przez operatora.
 • Przecinarki jezdne – wyjątkowy typ przecinarek o wąskim zakresie działania, montowany na ruchomym podwoziu. Taka budowa umożliwia wygodne cięcie powierzchni płaskich, takich jak np. asfalt.

Oprócz tego wyróżniamy także przecinarki do cięcia na mokro oraz przecinarki do cięcia na sucho, a także przecinarki spalinowe, przecinarki elektryczne oraz przecinarki akumulatorowe.

Cięcie na mokro czy sucho?

Wybór między przecinarką do cięcia na mokro, a przecinarką do cięcia na sucho zależy głównie od materiału, który chcesz przeciąć, oraz od specyficznych wymagań pracy. Obie te metody cięcia są skuteczne, ale różnią się od siebie – wymagają zastosowania właściwego rodzaju narzędzi i odpowiedniej tarczy, dlatego warto dobrze przemyśleć, która opcja sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku.

Cięcie na mokro

Cięcie na mokro to metoda wykorzystywana przede wszystkim to cięcia twardych materiałów, takich jak kamień, beton czy ceramika. Woda służy jako chłodziwo, zmniejszając ryzyko przegrzania narzędzia i uszkodzenia materiału. Metoda ta zapewnia precyzyjne i głębokie cięcia, a także pomaga w redukcji pyłu, korzystnie wpływając na zdrowie operatora i innych osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Cięcie na sucho

Cięcie na sucho to zdecydowanie bardziej uniwersalna metoda, pozwalająca ciąć zarówno metal, jak i drewno, tworzywa sztuczne czy gips-karton. Jak sama nazwa wskazuje – nie wymaga ona użycia wody, a chłodzenie odbywa się przy pomocy powietrza. Z tego też względu przecinarki do ciecia na sucho są zazwyczaj lżejsze i mobilniejsze. Cięcie na sucho jest również dużo tańsze niż cięcie przy pomocy przecinarki na mokro.

Przecinarki spalinowe czy przecinarki elektryczne?

Rodzaj zasilania to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o wybór piły tarczowej. Zarówno przecinarki spalinowe, jak i elektryczne posiadają swoje wady i zalety, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się obu tym rozwiązaniom.

Zastosowanie:

 • Przecinarki spalinowe są często bardziej mobilne i mogą być używane w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu elektrycznego, takich jak budowa dróg, lasy czy obszary oddalone od cywilizacji.
 • Przecinarki elektryczne są bardziej odpowiednie do prac w miejscach, gdzie jest dostęp do prądu, takich jak warsztaty, zakłady przemysłowe czy prace budowlane na terenach miejskich.

Moc i wydajność:

 • Przecinarki spalinowe często oferują większą moc i wydajność niż przecinarki elektryczne, co jest istotne do cięcia twardych materiałów (np. metalu) lub przy intensywnym użytkowaniu.
 • Elektryczna piła tarczowa świetnie sprawdzi się do podstawowych prac w przydomowych warsztacie oraz ogrodzie, np. podczas cięcia drewna.

Ekologia i hałas:

 • Przecinarki spalinowe generują spaliny i są głośniejsze niż przecinarki elektryczne.
 • Elektryczna przecinarka tarczowa sprawdzi się świetnie, jeśli zależy Ci na ekologiczności i redukcji hałasu.

Konserwacja:

 • Spalinowe przecinarki tarczowe wymagają regularnej konserwacji, w tym zmiany oleju i czyszczenia filtrów.
 • Przecinarki elektryczne są zazwyczaj łatwiejsze w obsłudze i wymagają mniej konserwacji.

Koszty eksploatacji:

 • Przecinarki spalinowe często są droższe w zakupie niż przecinarki elektryczne.
 • Koszt eksploatacji przecinarek elektrycznych, szczególnie tych z niższej półki cenowej, może okazać się wyższy, niż koszty paliwa do spalinowej pilarki tarczowej (szczególnie w miejscach o ograniczonym dostępie do prądu).

Waga i mobilność:

 • Przecinarki spalinowe mogą być cięższe niż przecinarki elektryczne, co może wpłynąć na ich mobilność i wygodę obsługi.
 • Elektryczne pilarki tarczowe wymagają dostępu do sieci elektrycznej i często konieczne jest stosowanie przedłużaczy.

Przecinarki do metalu, drewna, glazury już teraz w Fenix Maszyny

Piła tarczowa do metalu, pilarka do drewna, piła tarczowa do cięcia na sucho – to i wiele więcej znajdziesz już teraz w sklepie internetowym fenixmaszyny.pl! Oferujemy szeroki wybór pilarek i tarczy (do drewna, metalu, glazury i nie tylko) oraz szereg innych narzędzi i maszyn, niezbędnych w Twoim warsztacie!

Koniecznie sprawdź narzędzia i maszyny budowlane oraz elektronarzędzia dostępne w naszej ofercie, takie jak urządzenia do betonu, urządzenia pomiarowe, zagęszczarki gruntu, walce budowlane,młoty wyburzeniowe, wiertnice rdzeniowe, a także kafary i palownice oraz inne maszyny, idealne do pracy w każdych warunkach!