Zagęszczarki gruntu są nieodłącznym elementem budownictwa i prac związanych z przygotowaniem powierzchni pod różnego rodzaju konstrukcje. Odpowiednio ubite, zwarte podłoże wpływa na stabilność i trwałość wszelkiego rodzaju nawierzchni, takich jak kostka brukowa czy asfalt.

Odpowiedni sprzęt to gwarancja dokładnego zagęszczenia, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak zagęszczarki 500 kg – jedne z najwydajniejszych maszyn do ubijania podłoża dostępnych na rynku.

Zagęszczarki 500 kg – zastosowanie

Zagęszczarki o masie 500 kg to maszyny przeznaczone do zagęszczania gruntu na sporej powierzchni. Zazwyczaj wykorzystuje się je do różnorodnych zadań w branży budowlanej, takich jak zagęszczanie ziemi pod fundamenty budynków, przygotowanie podłoża pod nawierzchnie drogowe, chodniki i place parkingowe oraz przy układaniu kostki brukowej.

Bardziej kompaktowe modele znajdują również zastosowanie podczas budowy ogrodów i terenów zielonych oraz zagęszczania gruntu wokół wykopów.

Kluczowe cechy dobrej zagęszczarki gruntu

Dobra zagęszczarka 500 kg charakteryzuje się kilkoma istotnymi cechami, które wpływają na jej wydajność, trwałość i skuteczność w pracy. Oto kluczowe cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę, wybierając zagęszczarkę gruntu:

  • Mocny silnik – silnik zagęszczarki powinien być wystarczająco mocny, aby zapewnić odpowiednią siłę wibracji i docisku do zagęszczanego gruntu. Bez odpowiedniego zasilania nawet najcięższa zagęszczarka może okazać się niewydajna.
  • Wydajność energetyczna – zagęszczarki rewersyjne to mocne, ale i paliwożerne maszyny. Właśnie dlatego warto wybierać modele nastawione na oszczędność, zużywające stosunkowo mało paliwa przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. 
  • Ergonomia i wygoda obsługi – 500 kg to nie lada wyzwanie w prowadzeniu! Właśnie dlatego dobra zagęszczarka powinna być wygodna w obsłudze, a jej rękojeść czy uchwyty powinny gwarantować nie tylko pełną kontrolę nad maszyną, ale również komfort pracy.
  • Dostępność części zamiennych – ewentualne naprawy i konserwację znacznie ułatwi wybór zagęszczarki znanej marki, takie jak Wacker Neuson, Bomag czy Weber MT, do których dostępne są łatwo i w rozsądnych cenach części zamienne każdego rodzaju.
  • Zadowalające opinie i recenzje – przeglądając opinie użytkowników i recenzje ekspertów, można dowiedzieć się, jak dany model zagęszczarki radzi sobie w praktyce i czy spełnia oczekiwania klientów. 

Jak głęboko zagęszcza zagęszczarka 500 kg?

Zagęszczarki 500 kg charakteryzują się stosunkowo dużą masą, co pozwala im na zagęszczanie gruntu nawet do 70 cm głębokości.

Ile pali zagęszczarka 500 kg?

Ze względu na duże gabaryty i mocny silnik, zagęszczarka 500 kg może palić nawet do 2,5 l/h. Modele nastawione na oszczędność, o dobrze zbalansowanej mocy i masie, palą około 1,9 l/h.

TOP 3 zagęszczarki 500 kg w 2023 roku

Jeżeli planujesz zakup zagęszczarki 500 kg, warto przyjrzeć się opiniom innych klientów. Sprawdź TOP 3 zagęszczarki 500 kg – modele cieszące się największą popularnością w roku 2023.

Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 6555 Heh

Zagęszczarka rewersyjna Wacker Neuson DPU 6555 HEH to profesjonalna maszyna o masie 495 kg, zapewniająca stabilność i efektywne zagęszczanie. Wyposażona w silnik Hatz o mocy 10,1 kW, osiąga prędkość do 28 m/min. Płyta robocza ma szerokość 710 mm, a siła odśrodkowa wynosi 65 kN. Przy niskim poziomie oleju automatycznie się wyłącza. Posiada czuwak oraz ramę ochronną silnika. Zachowuje niskie wibracje (HAV poniżej 2,5 m/s²) oraz umożliwia regulację wysokości uchwytu. DPU 6555 HEH to maszyna o dużym potencjale i wygodzie pracy.

Zagęszczarka rewersyjna Weber CR 7 z silnikiem Hatz

Zagęszczarka rewersyjna Weber CR 7 to popularna maszyna marki Weber MT o dużej wydajności zagęszczania, idealna do różnych prac – od robót drogowych po układanie kostki brukowej. Wyposażona w rękojeść z izolacją wibracji, regulowany dyszel sterowania, hydrauliczne przełączanie kierunku jazdy, rozrusznik elektryczny z licznikiem motogodzin. Gwarantuje łatwy dostęp do elementów serwisowych oraz automatycznie napinany, trwały pasek klinowy. Waga zagęszczarki wynosi 475 kg, a połączona z silnikiem diesla o mocy 7,50 kW i szerokością roboczą 650 mm, gwarantuje dużą prędkość pracy, nawet do 24 m/min.

Zagęszczarka rewersyjna DPU 6555 Hech 500 kg Wacker NEUSON

Zagęszczarka do gruntu Wacker Neuson DPU 6555 Hech to model o masie 497 kg, zapewniający bardzo wysoki stopień zagęszczenia podłoża w tempie nawet 1200 m² na godzinę. Płyta robocza o wymiarach 900 mm x 710 mm (z poszerzeniami) napędzana jest przez sprawdzony silnik diesla o mocy 13,7 KM. Zagęszczarkę wyposażono w uchwyty tłumiące drgania, obniżając wibracje do poziomu poniżej 2,5 m/s². Dodatkowa kontrola zagęszczania Compatec umożliwia dokładne badanie poziomu zagęszczenia gruntu. W zestawie elektryczny rozrusznik oraz licznik godzin pracy.

Gdzie kupić zagęszczarkę?

Zagęszczarki do gruntu i kostki 500 kg znajdziesz w ofercie sklepu fenixmaszyny.pl Oferujemy zarówno ciężkie zagęszczarki rewersyjne, jak i mniejsze zagęszczarki jednokierunkowe oraz zagęszczarki stopowe. Oprócz tego oferujemy fachową pomoc w wyborze maszyn budowlanych, z której możesz skorzystać już teraz, dzwoniąc pod numer + 48 789 564 830.

→ Zadzwoń teraz ←